ROBERT PEŠÁK

Představujeme vám Roberta Pešáka – majitele obchodů s interiérovými doplňky a nábytkem v centru Prahy.

Jak se za poslední rok změnil jeho život?  

. . . v podstatě nic není stejné. Změna proběhla ve všech úrovních našeho života. Život se zpomalil, došlo k přehodnocení některých priorit. Zásadní změnou je četnost a forma kontaktu s příbuznými a přáteli. Podobné je to v oblasti naší práce, což je podnikání v oboru obchodu se zbožím. Naše činnost byla z 90% paralyzována.

Byla nějaká změna “k lepšímu”? 

Člověk si v tomto období uvědomuje, co jsou skutečné priority. Ve vztazích jdeme do větší hloubky, více se zajímáme o vzájemné zdraví, výživu, pohyb, existenci. Eliminujeme nepodstatné. V době karantény jsme si blíž. V profesní oblasti nás to zase nutí hledat nové cesty jak přežít, inovovat to co očekáváme, že bude funkční a naopak zbavovat se toho, co už beztak dožívalo.

Co vám v covidové době nejvíce chybělo k pocitu radosti?

Pocit svobody, volného pohybu, zejména cestování. Pěkné počasí.

Mělo/má to nějaký dopad na vaši psychickou stránku?

Určitě, prožívám v mnoha vlnách různé stavy. Od pocitu nejistoty, strachu a zoufalství až po naději a štěstí. Bohužel převládající je míra stresu.

Co vám pomáhá udržet si duševní zdraví?

Možnost pracovat, být v kontaktu s lidmi a měnit prostředí, byť ve velmi omezeném množství.

Vše se pomalu vrací k normálu. Co plánujete v nejbližší době?

Zamyslím se nad svým harmonogramem života. V závislosti na možnostech, které budou panovat, naplánujeme kulturu, cestování a především po dlouhé době osobní návštěvu rodičů.

Moc děkuji a krásné dny.

Cookie Consent with Real Cookie Banner