DANIELA ŠINKOROVÁ

Slovenská herečka a zpěvačka, žijící již řadu let v Praze, Daniela Šinkorová se nám rozpovídala o tom, jak prožila téměř rok bez své milované práce.

Daniela je známá převážně z televizních seriálů z doktorského prostředí. Za sebou má bezpočet divadelních inscenací, účastnila se taneční soutěže Stardance a moderuje řadu významných událostí.

Co o ní možná nevíte, že je velmi citlivá duše, ale v jejím nitru dřímá vášnivá motorkářka. Miluje Sardinii, kam se často vrací a je to jediná herečka v Praze, která umí udělat famózní pizzu.🥗😉

Jak poslední rok s covidem změnil váš život? 

Profesně? Zmizel … 95% práce, což jsou divadelní představení, plesy, předtančení, pěvecká vystoupení, moderace, to vše mi bylo zakázáno. V mém původním povolání – herečky, jsem pracovala jen pár dnů v měsíci, protože natáčení bylo naštěstí povoleno. Jinak jsem se stala během lockdownu v naší malé pizzerii Salvatore na okraji Prahy profesionální pizzařkou.

Byla nějaká změna “k lepšímu”? 

Neřekla bych. Když se ale budu hrabat hodně hluboko, bylo hodně času ponořit se do sebe, bilancovat a ověřit si, jak moc miluji svojí práci. Také přišlo jakési “uskromnění”, návrat k přírodě a k těm opravdovým hodnotám. Láska, rodina, úcta, zodpovědnost, pokora, učení se…

Co vám v covidové době nejvíce chybělo k pocitu radosti?

Sociální kontakt. Svoboda!!!

Všimla jste si dopadů na svou psychickou stránku?

Všimla… :)))

Co vám pomáhá udržet si duševní zdraví?

Během roku s covidem to bylo čím dál těžší. Převážně mi pomáhala hudba, zpěv, procházky, vaření, práce na zahradě, cvičení, čtení, učení se a pak také kontakt se zvířaty.

Divadla se pomalu probouzejí, už jste nastoupila do pracovního procesu a jak se cítíte?
Na co se těšíte?

Těším se na obnovenou premiéru naši komedie Osm euro na hodinu, těším se na letní hraní v Praze Pod Žižkovskou věží, a také na to, ze od září už nás snad konečně čeká normální, pro celou společnost doufám, zdravější a veselejší život. A moc se těším na návštěvu maminky a sestry na Slovensku, které jsem naživo neviděla skoro rok!!!

Děkujeme za rozhovor.

Cookie Consent with Real Cookie Banner